Dette webinaret er for ledere og HMS-ansvarlige i små og mellomstore bedrifter som skal utføre en HMS-revisjon. Vi setter deg inn i hvordan du kan oppdatere HMS-systemet til din bedrift.
Webinaret er gratis
Sendt 19. januar 2022
Varer 1 time
Opptak
Vår erfaring i møte med mange bedrifter er at det fort kan bli rot i systemet uten en god og regelmessig revisjon. Plutselig er mapper eller permer fulle av gamle regler, og dokumenter som ikke var relevante etter 1998.
Ved å bruke god metodikk og en sjekkliste for HMS-revisjon, blir arbeidet enklere.
Det er enkelt å bli usikker på hva du skal gjøre i en HMS-revisjon. I dette webinaret tar vi deg gjennom de grunnleggende trinnene og en praktisk sjekkliste for hvordan du gjør en intern revisjon av HMS-systemet i bedriften din.
Sjekklisten kan du laste ned her.
Det er lovpålagt å gjøre en HMS-revisjon. Det er et grunnleggende punkt i interkontrollforskriften som skal dokumenteres, men revisjon kan være et forvirrende begrep. Litt forenklet kan vi si at revisjon er en oppdatering eller justering.
Etter dette webinaret vil du være trygg på at du har oversikt over hvordan ditt HMS-system kan bli oppdatert og tilpasset dagens forhold og din bedrift.
Tilbakemeldinger på våre webinarer
Hvor er det forankret og hvorfor må man gjøre det? Hva skal inkluderes i en revisjon?
Vi går gjennom en praktisk sjekkliste for hvordan du gjennomfører HMS-revisjonen for din bedrift.
Vi svarer på spørsmål som kommer inn via chat fra deltakere i slutten av webinaret.
Gratis webinar
19. januar 2022
Varer 1 time
Opptak
Oddbjørn er en allsidig rådgiver med bred bakgrunn. Derfor kan Oddbjørn hjelpe våre kunder med det aller meste. Han er utdannet fysioterapeut. I tillegg har han studert yrkeshygieniske faktorer, Blant annet fysiske og biologiske arbeidsmiljøfaktorer, på NTNU.
Peter har en allsidig erfaring som daglig leder, bedriftsfysioterapeut, HMS-verneingeniør og de siste årene som yrkeshygieniker. Peter har god erfaring med kartlegging og veiledning opp mot aktuelt arbeidsmiljølovverk med tilhørende forskrifter. Han er i tillegg godkjent som konsulent og sertifisør innen miljøledelsessystemet Miljøfyrtårn.